SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pielęgnacja srebra

( ilość produktów: 4 )

- Podczas użytkowania cienkich, delikatnych łańcuszków, należy zachować dużą ostrożność. Przy najmniejszym zahaczeniu mogą one ulec zerwaniu lub zdeformowaniu, także podczas snu. Po zdjęciu łańcuszka nie należy go zginać ani zbyt ciasno zwijać, gdyż może to spowodować jego trwałe odkształcenie lub załamanie.

- Należy unikać sytuacji, kiedy powierzchnie wzorów biżuterii wykończonych w technologiach diamentowania, satynowania, pozłacania, rodowania lub patynowania – które tworzą tylko cienką zewnętrzną warstwę wyrobu – są narażone na ścieranie się, gdyż ich struktura może ulec trwałemu uszkodzeniu lub starciu.

- Nie należy stosować silnie działających kosmetyków (np. perfumy, dezodoranty itp.) na biżuterię, ponieważ srebro reaguje na czynniki chemiczne zmianą koloru lub uszkodzeniem powierzchni. Niektóre kosmetyki zawierają oksydanty, które przyspieszą utlenianie a w efekcie czernienie Twojej ulubionej biżuterii.

- Czernienie biżuterii może być również efektem kontaktu biżuterii srebrnej ze spoconą skórą.

- Nie należy dopuścić do sytuacji, w której biżuteria leży w szkatułce, w której cała zawartość się plącze i obija o siebie. Po pierwsze, „sąsiedztwo” pewnych elementów może ze sobą reagować przyspieszając czernienie i pokrywanie się brzydkim nalotem. Po drugie, sprzyja to trwałemu zarysowaniu się kamieni, kryształów i szkła. Biżuterię można przechowywać, np. w osobnych woreczkach strunowych.

- Najlepszym zabiegiem pielęgnacyjnym jest systematyczne oczyszczanie biżuterii z kurzu. Zaleca się stosowanie specjalnej ściereczki do pielęgnacji biżuterii.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 60 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-08
Wszystko ok.
2024-07-08
wszystko zgodne z opisem , zarówno towar jak i termin dostarczenia przesyłki ( szybka dostawa), polecam
pixelpixel