Darmowa dostawa od 159,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kursy - opisy technik

Techniki biżuteryjne

Wire wrapping - owijanie drutu. Jest to technika dla zaawansowanych. Polega na owijaniu drutu w celu osadzenia elementu centralnego, np. kamienia czy kryształka. Ta technika wymaga niezwykłej precyzji i cierpliwości. Biżuteria wykonana tym sposobem jest unikatowa i zachwycająca.
Sutasz – technika wykonywania ozdób z wykorzystaniem specjalnych sznurków zazwyczaj wiskozowych lub jedwabnych. Jest to haft ręczny polegający na łączeniu sznurków z innymi elementami takimi jak kamienie czy kryształki. Podobnie jak w przypadku wire wrapping jest to technika dla zaawansowanych wymagająca niezwykłej precyzji i dokładności.
Beading to technika, w której wykorzystuje się zazwyczaj drobne kryształki i koraliki. Istnieją bardzo różne ściegi i są to między innymi right angle wave, sznur szydełkowo-koralikowy, peyote, flat spiral stitch, spiral twisted herringbone stitch, brick stitch, sznur turecki, ścieg Caprice. Opanowanie tej techniki daje szerokie możliwości twórcze. Pozwala na wykonywanie różnych form biżuteryjnych - od bransoletek czy naszyjników do ozdób płaskich lub przestrzennych.
Biżuteria na krośnie – metoda łączenia drobnych koralików z wykorzystaniem krosna. Wykonywanie biżuterii tą techniką jest dosyć czasochłonne jednak opanowanie jej pozwala na kreowanie szerokiej gamy wzorów i form ograniczonych jedynie własną wyobraźnią.
Filcowanie – technika odpowiednia zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W zależności od efektu jaki ma zostać osiągnięty wyróżnia się dwie metody filcowania: na mokro (przy tworzeniu większych form, np. torebek) i na sucho - praca ze styropianem lub tworzenie drobnych elementów ozdobnych z filcu.
Makrama to nauka wiązania różnorodnych sznurków z wykorzystaniem specjalnych splotów. Taką techniką można wykonywać proste bransoletki (shamballa) lub wielorzędowe. Po opanowaniu tej techniki możliwości jej wykorzystania są nieograniczone.
Kurs dla początkującychjest idealny dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z biżuterią, ale nie do końca wiedzą od czego zacząć... Na takim kursie można nauczyć się wykonywania najprostszych bransoletek na gumce jak również biżuterii na lince stalowej lub z rzemieni. Na szkoleniu można nauczyć się do czego służy łapaczka, szpilka, kółeczko montażowe i wiele innych elementów do wykorzystania w tworzeniu biżuterii.

Dowolne techniki rękodzielnicze – jesteśmy otwarcie na wszelkie propozycje. 

Zapraszamy do zgłaszania własnych ofert. Nasze wszechstronne instruktorki podejmą się prawie każdego wyzwania :)

pixelpixel